Riemuliiterin hiihtokilpailut

 

Tulokset 5.3.2020

 

Tytöt alle 4 vuotta

1. Iiris Qvist 0.58
2. Linnea Hohka 0.59
3. Milda Suopela 1.09
4. Ella Maunu 1.17
5. Madita Rochat 1.22
6. Vivian Orava 3.18

 

Tytöt alle 6 vuotta

1. Martta Manninen 0.52
2. Esteri Horttanainen 0.55
3. Ellen-Amanda Pekansaari 1.00
4. Iisa Pekkala 1.07
5. Enni Hohka 1.15
6. Saana Tunturi 1.16
7. Mimmu Friman 1.20
8. Senni Friman 1.21
9. Selena Välikangas 1.23
9. Bea Pekkala 1.23 (jaettu 9s.)
11. Oona Lindfors 1.24
12. Lotta Kallo 1.37
13. Sara Hänninen 1.40
14. Fanni Lindvall 1.42
15. Helmi Tolvanen 2.07
16. Ciia Jalonen 2.21
17. Aada Soukkio 2.23
18. Aada Rantala 3.43

 

Tytöt alle 8 vuotta

1. Iida Koski-Vähälä 3.17
2. Ninni Kaipainen 4.18
3. Elli Ylinampa 4.47
4. Ada Rossi 5.03
5. Moona Kallo 5.24
5. Maisa Tuomikoski 5.24 (jaettu 5s.)
7. Sigrid Koskiniemi 5.45
8. Viivi Holma 5.53
9. Ninni Lindvall 6.41
10. Tiiu Nikula 6.55
11. Elle Soukkio 7.34
12. Aino Koivumaa 7.50
13. Milla Alatalo 8.16

 

Tytöt alle 10 vuotta

1. Nella Seppänen 3.22
2. Venla Haavisto 3.27
3. Henni Rintaluoma 3.34
4. Svenja Rochat 3.38
5. Nella Rintaluoma 3.58
6. Henni Kaipainen 4.24
7. Minja Tirroniemi 4.30
8. Stella Lievonen 4.38
9. Laura Manninen 4.59
10. Iines Peltola 5.07
10. Saraella Perander 5.07 (jaettu 10s.)
12. Lisa Ormós 5.10
13. Alisa Vuoti 5.27
14. Ainomaija Ylinampa 6.18

 

 

 

 

 

 

 

Pojat alle 4 vuotta

1. Antte Ylinampa 0.54
2. Roope Pirhonen 0.55
3. Ukko Rajander 1.07
4. Touko Pötrönen 1.30
5. Eetu Vuoti 1.44
6. Linus Kauppinen 1.53
7. Veikko Kiviniemi 2.03
8. Eelis Pasanen 4.08


Pojat alle 6 vuotta

1. Emil Kähtävä 0.50
2. Algot Koskiniemi 0.59
3. Kuutti Haarma 1.08
4. Topias Qvist 1.12
5. Damiel Suopela 1.14
5. Aatos Pasanen 1.14 (jaettu 5s.)
7. Sampo Hjulberg 1.23
8. Paavo Kinnunen 1.28
8. Noel Lampi 1.28 (jaettu 8s.)
10. Luka Alatalo 1.47
11. Miio Nikula 1.51
12. Benjamin Perander 2.11
13. Olli Järnfors 2.26
14. Kristian Kaba 3.26
15. Onni-Kalle Kaulanen 4.59
16. Amos Lampi 5.33


Pojat alle 8 vuotta

1. Atte Kähtävä 3.02
2. Jonatan Torkell 3.24
3. Eemeli Sarajärvi 3.30
4. Lappi Nurmela 3.37
5. Jooa Vilska 3.44
6. Eetu Seppänen 3.55
7. Tapio Ponkala 4.25
8. Konsta Haavisto 4.32
9. Veikka-Matias Pekansaari 4.41
10. Lasse Vuoti 5.12
11. Iivo Pötrönen 5.17
12. Aatos Koivumaa 5.28
13. Samu Hänninen 6.58
14. Armas Koivumaa 7.53
15. Oskari Rantala 9.49
16. Casper Jalonen 14.13


Pojat alle 10 vuotta

1. Jesper Torkell 2.41
2. Eemi Vilska 2.54
3. Niko Niemi 3.03
4. Oliver Rahja 3.12
5. Björn Rochat 3.18
6. Tomi Rossi 3.35
7. Anton Tuomikoski 3.40
8. Leo Hulma 4.16
9. Matias Lindfors 4.55