Riemuliiterin hiihtokilpailut

 

Tulokset 27.2.2020

 

Tytöt alle 4 vuotta

1. Liisi Ruissalo 0.50
2. Iiris Qvist 1.00
3. Hilde Maunula 1.23
4. Amelie Vertanen 1.27
5. Madita Rochat 1.41
5. Aino Pietilä 1.41 (jaettu 5.)
7. Mette Leino 1.43
7. Lina Kallio 1.43 (jaettu 7.)
8. Lumi Laukkanen 1.53
9. Louna Kallionalusta 1.58
10. Lempi Tuomola 2.10
11. Liisa Kuoppala 3.03
12. Malla Pesonen 5.17

 

Tytöt alle 6 vuotta

1. Iisa Pekkala 1.04
2. Lilja John 1.07
3. Bettina Ratinen 1.08
4. Alma Sikala 1.14
5. Aada Aro 1.15
6. Noomi-Danielle Rask 1.20
7. Mimmu Friman 1.21
8. Bea Pekkala 1.28
9. Enni Rannikko 1.37
10. Lotta Kallo 1.40
11. Enni Hokka 1.45
12. Unna Kangosjärvi 2.05
13. Saana Arponen 2.37
14. Iida-Liina Qvist 2.43

 

Tytöt alle 8 vuotta

1. Kiira Tervo 4.33
2. Siiri Hyry 4.40
3. Elli Ylinampa 5.23
4. Maija Malkavaara 5.25
5. Jinella Areva 5.29
6. Moona Kallo 5.32
7. Niia Silmälä 6.53
8. Eevi Heinonen 7.36
9. Nelli Leinonen 9.20
10. Milla Alatalo 9.30

 

Tytöt alle 10 vuotta

1. Emilia Muukka 2.38
2. Mona Vertanen 3.08
3. Rosanna Lehtonen 3.09
4. Essi Kola 3.16
5. Janette Tarkiainen 3.19
6. Petra Lehtonen 3.22
7. Svenja Rochat 3.30
8. Venla Haavisto 3.32
9. Linda Breilin 3.40
10. Enni Laine 3.55
11. Jasmin Luukinen 4.09
12. Sienna Luiro 4.22
13. Vilja Airas 4.23
14. Minja Tirroniemi 4.37
15. Emmi Haapasaari 4.52
16. Jaminka Areva 4.58
17. Iida Törmänen 5.16
18. Nella Vähä 5.18
19. Aada Rannikko 5.34
20. Lisa Ormós 5.45
21. Ainomaija Ylinampa 6.09

 

 

 

 

Pojat alle 4 vuotta

1. Kauko Mäkelä 0.54
2. Ukko Rajander 1.10
3. Joose Tarkiainen 4.54
4. Edvin Mustanoja 5.01


Pojat alle 6 vuotta

1. Werneri Wallenius 0.51
2. Kuutti Haarma 1.10
3. Topias Qvist 1.13
4. Rasmus Hanhikoski 1.14
5. Hugo Tuomola 1.20
6. Oliver Lehtonen 1.22
6. Aleksi Mäkelä 1.22 (jaettu 6.)
8. Joonas Tervo 1.28
9. Elias Repo 1.33
9. Ilari Mäki 1.33 (jaettu 9.)
10. Luka Alatalo 1.38
11. August Karkea 1.49
12. Iivo Pesonen 2.02
13. Aatos-Pekka Hanhivaara 4.42
14. Onni-Kalle Kaulanen 4.51
15. Miro Mäkinen 12.00


Pojat alle 8 vuotta

1. Daniel Breilin 3.47
2. Emil Ruissalo 4.14
3. Milan-Dominik Rask 4.20
4. Aapo Savolainen 4.26
5. Aapo Helassalo 4.34
6. Konsta Haavisto 4.35
6. Aapo Laine 4.35 (jaettu 6.)
8. Eino Savolainen 4.37
9. Niki Luiro 5.11
10. Valle Kuoppala 5.12
11. Matias Mäkelä 5.19
12. Elias Väisänen 5.51
13. Otto Qvist 5.53
14. Eero Valanne 6.05
15. Otto Silmälä 6.12
16. Eino Mantovaara 6.45
17. Jonne Leinonen 7.41
18. Lassi Leinonen 8.31
19. Oliver Kiianlinna 10.40


Pojat alle 10 vuotta

1. Roope Itävuo 3.06
2. Johannes Jaakkola 3.11
3. Björn Rochat 3.16
4. Robin Knutar 3.21
5. Onni Nikka 3.24
6. Kalle Rask 3.24 (jaettu 5.)
7. Carlos Ratinen 3.38
8. Julius Repo 4.00
9. Jaakko O Peltonen 4.06
10. Konsta Pekkala 4.14
11. Samu Rauhala 4.22
12. Eemeli Haapasaari 4.31
13. Osmo Meronen 5.20
14. Roni Levander 8.17